Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen ve adayları tamamen bağımsız araştırmalara dayalı analizler sonucu belirlenen The One Awards 2014, 8 Ocak’ta sahiplerini buldu. Bütünleşik Pazarlama Yönetimi ile 1 yıl içinde algı yönetiminde en iyi skoru yapan firmaların ödüllendirildiği ve Marketing Türkiye tarafından gerçekleştirilen organizasyonda Tekstil / Giyim kategorisinde birincilik ödülü LC Waikiki’nin oldu.

2023 yılında Avrupa’nın en başarılı üç hazır giyim markasından biri olmayı hedefleyen ve global arenaya açıldığı 2009 yılından bu yana başarılarıyla adından söz ettiren LC Waikiki, 2015 yılına yeni bir ödülle girdi. Marketing Türkiye tarafından bu yıl ilki gerçekleştirilen The One Awards’ta Tekstil/Giyim kategorisinde birincilik ödülü LC Waikiki’ye verildi. 8 Ocak’ta Raffles Istanbul Zorlu Center’da gerçekleşen törenden ödülle ayrılan LC Waikiki, sektördeki başarısını bir kez daha ispatlamış oldu.

LC Waikiki Mağazacılık Genel Müdürü Yenal Gökyıldırım, bu yılın ilk ödülünü, Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen The One Awards’tan alan marka hakkında şu yorumlarda bulundu; “Kazandığımız bu önemli ödül, 2023 yılında Avrupa’nın en başarılı üç hazır giyim markasından biri olma hedefimiz için önemli bir adım oluştururken kuruluşumuzdan bugüne vermiş olduğumuz emeğimizin doğru yere ulaştığının da anlamlı bir göstergesi. Geçtiğimiz yıl bizim için oldukça yoğun iletişim çalışmaları gerçekleştirdiğimiz bir sene oldu. Yurt dışında ulaştığımız 100’ü aşkın mağazamızla, 23 ülkede ulaşılabilir olmanın büyük mutluluğunu yaşıyoruz. Bu global yolculukta bizimle birlikte yol alan tüm paydaşlarımızla beraber bu ödüllerin birçoğunu global pazarlarda da almaya devam edeceğimize inanıyorum.”

Yeni bir ödül, yeni bir yaklaşım

Türkiye’nin pazarlama iletişimi alanında verilen en yeni ödülü The One Awards’ı, farklı kılan iki çok önemli özelliği bulunuyor. Marketing Türkiye imzası taşıyan ödül töreninde markalar, başvuru ile değil tamamen bağımsız araştırmalar sonucu yapılan analizler sonucu belirleniyor. Markalara ödül kazandıran sonuçlar ise, 1 yıl içerisinde gerçekleştirdikleri bütünleşik pazarlama faaliyetleri sonucu elde ettikleri algı skoru. Markaların algı yönetiminde destek aldığı ajansları da bu başarının önemli birer oyuncusu.

LC Waikiki’nin bütünleşik pazarlama yönetimi alanında hizmet aldığı iletişim yönetimi ajansı Excel de başarıdaki payıyla ödüllendirildi. Excel İletişim Yönetimi Başkanı Figen İsbir  “Türkiye kökenli bir markanın bütün dünyadaki iletişiminin yönetimi için Türkiye’deki merkez ofisi olarak da sorumluluk aldık. Bu da bir ilk olarak markanın Türkiye’de öncülük ettiği konular arasında” dedi ve markanın global yolculuğunda elde edeceği yeni başarılara olan inancını ifade etti.

LC Waikiki’nin bütünleşik pazarlama faaliyetleri başarısındaki bir diğer paydaşı olan People Communications da The One Awards gecesinden ödülle ayrıldı.